У рамках Національного тижня безбар’ єрності, ініційованого Першою леді України Оленою Зеленською, Львівський ліцей, який працює в дистанційному форматі, активно долучився до формування інклюзивного освітнього середовища. Наші заходи були спрямовані на підтримку шести ключових напрямів безбар’ єрності: фізичної, інформаційної, цифрової, громадянської, освітньої та економічної.
Проведені заходи:
🔹 Освітня безбар’єрність
Проведено онлайн-уроки та бесіди з учнями 1–11 класів на тему «Що таке безбар’єрність?» та «Світ без обмежень – світ можливостей».
Створено інтерактивні презентації та відео з поясненням понять інклюзії, толерантності, взаємоповаги та рівності.
Використано адаптовані навчальні матеріали для учнів із різним рівнем сприйняття та навчальних можливостей.
🔹 Інформаційна безбар’ єрність
На платформах ліцею (сайт, соціальні мережі) розміщено інформаційні дописи, плакати, відеоролики про безбар’єрність та рівні права.
Окрему увагу приділено мові ворожнечі та етикету спілкування з людьми з інвалідністю.
🔹 Цифрова безбар’ єрність
Здійснено моніторинг доступності навчальних ресурсів: відеоуроків, PDF-документів, презентацій, які відповідають принципам цифрової доступності.
🔹 Громадянська безбар’ єрність
Учні брали участь в обговореннях теми «Повага до прав кожного» в онлайн-форматі.
Проведено віртуальні круглі столи з учителями та батьками щодо важливості розвитку інклюзивного середовища у дистанційній школі.
🔹 Культурно-мистецький компонент
Підготовлено віртуальну виставку малюнків учнів «Світ, де кожному зручно», у якій діти зобразили уявлення про комфортне середовище без бар’єрів.










